X

Kontakt

Máš nějaké dotazy? Podívej se která z našich poboček je pro tebe nejblíž a kontaktuj místní koordinátory stáží, kteří ti rádi se vším pomohou.

Brnostaze-brno@aiesec.cz
CUNI Prahacuni@aiesec.cz
České Budějovicestaze-cb@aiesec.cz
ČZU Prahastaze-czu@aiesec.cz
Hradec Královéstaze-hk@aiesec.cz
Karviná/Opavastaze-slu@aiesec.cz
Liberecstaze-liberec@aiesec.cz
Olomoucstaze-olomouc@aiesec.cz
Ostravastaze-ostrava@aiesec.cz
Plzeňstaze-plzen@aiesec.cz
Prahastaze-praha@aiesec.cz
Zlínstaze-zlin@aiesec.cz

Podmínky programu

Věk

18 - 30 let


Cizí jazyk

angličtina na úrovni min. B1


Úroveň vzdělání

titul není požadován


Délka stáže

6 - 12 týdnů


Platové ohodnocení

za stáže není platové ohodnocení


Global Volunteer

Global Volunteer spojuje tři základní hodnoty, a to potřebu osobního rozvoje pro spokojenější život, možnost poznat rozdílnost cizích kultur a šanci pomoci společnosti v dané zemi. Přípravou na stáž a samotným dobrovolnictvím v zahraničí poznáš sám sebe, uvidíš, jak kultura, hodnoty, výchova a nebo náboženství ovlivňuje chování lidí a jak s takovými lidmi jednat a komunikovat. Po stáži si projdeš zhodnocením celé stáže a ujasníš si, co nového ses naučil a jak nově nabyté zkušenosti využít do budoucna.

Na stáži strávíš 6 – 12 týdnů dle tvého výběru. Samotná práce v zahraničí spočívá v účasti na projektech, které organizují zahraniční pobočky AIESEC a jsou zaměřené na řešení společenských problémů. Nejčastější náplní práce je výuka jazyků, prezentování vlastní kultury a bourání s ní spojených stereotypů. Náročnější může být příprava mladých lidí pro jejich budoucnost formou rozvoje soft-skills a dalších dovedností. Práci budeš nejčastěji vykonávat na školách a nebo ve spolupráci s neziskovými organizacemi.

Proč vyjet na Global Volunteer?

Vyber si z aktuální nabídky stáží a začni svou zahraniční zkušenost už dnes

PŘÍLEŽITOST POMOCI MÍSTNÍ KOMUNITĚ V ZAHRANIČÍ

Využij tuto šanci, aby ses díky projektům Global Volunteer mohl podílet na řešení společenských problémů v daných zemích a vytvářel tak pozitivní dopad na místní společnost. Každý náš projekt je zaměřen na řešení jednoho z cílů udržitelného rozvoje OSN.

ROZVOJ PODNIKATELSKÉHO SMÝŠLENÍ A PRAKTICKÁ ZKUŠENOST

Využij svou stáž i pro rozvoj svého podnikatelského ducha – budeš zodpovědný za projekty ve spolupráci s neziskovkami nebo školami, kde se zlepšíš v komunikačních a prezentačních dovednostech, navíc budeš orientovaný na výsledek.

PODPORA A SERVIS BĚHEM CELÉHO PROCESU

Postaráme se o to, aby sis jako stážista našel stáž co nejdříve a následně ti pomůžeme se na vše připravit. Při výjezdu tak už budeš mít stanovené osobní a profesní cíle, aby tvůj rozvoj během stáže byl co nejintenzivnější.

Příběhy našich stážistů

Vyber si z aktuální nabídky stáží a začni svou zahraniční zkušenost už dnes

Jak vypadá proces výběru stáže?

Vyber si z aktuální nabídky stáží a začni svou zahraniční zkušenost už dnes

Registrace

Úplně na začátku se zaregistruješ do naší databáze stáží, automaticky tak dostaneš přístup k seznamu všech dostupných stáží, které si můžeš okamžitě prohlížet. Z naší strany tě během dvou dní pozveme na schůzku, kde se můžeš dovědět vše, co tě zajímá.


Informační schůzka

Pokud budeš chtít naši podporu při hledání stáže, rádi se s tebou sejdeme. Představíme ti AIESEC a vše důležité o stážích. Dále se pobavíme o tvých představách o stáži, tvých zkušenostech a možnostech a zjístíme tak, jaké typy stáží ti budou vyhovovat.


Hledání stáže

Rychlost s jakou si najdeš stáž, záleží zejména na tvé aktivitě. Můžeš si prohlížet nabízené stáže a hlásit se na ty, které ti vyhovují nejvíce. Pokud budeš splňovat požadavky zaměstnavatele, pozve si tě na online pohovor. Naší rolí bude ti hledat vhodné stáže a pomoci ti připravit se na online proces.


Potvrzení stáže a platba

Jakmile máš stáž, potvrzenou i ze zahraničí, můžeš začít vyřizovat víza a další potřebné dokumenty. Nezapomeň na očkování, pojištění a letenky, na což je potřeba také časová rezerva. Při podpisu smlouvy se platí poplatek za zprostředkování stáže 4990 Kč.


Přípravný seminář

Šestkrát do roka organizujeme přípravný seminář. Setkáš se s ostatními stážisty a získáš znalosti k tomu, jak zvládat dlouhodobý pobyt v zahraničí jak ze strany kulturních odlišností, tak z té právní stránky.


Stáž

Stáže je dlouhá 6-8 týdnů. V průběhu samotné stáže je s tebou v kontaktu člen AIESEC Česká republika, který s tebou komunikuje od počátku a zároveň člen zahraničního AIESEC, který ti celou dobu pomáhá.


Reintegrační seminář

Jednodenní seminář s účastí stážistů z celé České republiky. Seminář ti pomůže zhodnotit tvou zkušenost ze stáže, naučit se, jak ji správně odprezentovat, budeš mít možnost si naplánovat další kroky ve své kariéře nebo životě a zjistíš, jaké další možnosti ti AIESEC nabízí.