X

Kontakt

Máš nějaké dotazy? Podívej se která z našich poboček je pro tebe nejblíž a kontaktuj místní koordinátory stáží, kteří ti rádi se vším pomohou.

Brnostaze-brno@aiesec.cz
CUNI Prahacuni@aiesec.cz
České Budějovicestaze-cb@aiesec.cz
ČZU Prahastaze-czu@aiesec.cz
Hradec Královéstaze-hk@aiesec.cz
Karviná/Opavastaze-slu@aiesec.cz
Liberecstaze-liberec@aiesec.cz
Olomoucstaze-olomouc@aiesec.cz
Ostravastaze-ostrava@aiesec.cz
Plzeňstaze-plzen@aiesec.cz
Prahastaze-praha@aiesec.cz
Zlínstaze-zlin@aiesec.cz

Podmínky programu

Věk

18 do 30 let


Cizí jazyk

angličtina min. B1 (preferovaná znalost na úrovni B2)


Úroveň vzdělání

titul není vyžadován


Délka stáže

6 - 12 týdnů


Platové ohodnocení

Tyto stáže jsou neplacené, podmínkou je však poskytnuté ubytování zdarma.


Global Entrepreneur

Global Entrepreneur je program, který ti otevře dveře do dynamického světa začínajících startupů a může to být právě tvá cesta k první reálné pracovní zkušenosti. Pokud chceš pracovat v inovativním a flexibilním prostředí začínající firmy, nebojíš se výzev a rozmanitých úkolů z různých odvětví businessu, tak je Global Entrepreneur pro tebe to pravé.

Nemůžeš odjet na rok do zahraničí? Nevadí! Tyto stáže jsou krátkodobé (6-12 týdnů), takže vše stihneš během prázdnin, nebo zkouškového období. A že nemáš titul a studuješ něco odlišného? Také nevadí! Na tento typ stáže není potřeba žádný vysokoškolský titul. Stačí dobrá úroveň cizího jazyka a správná motivace. Konkrétně se jedná o neplacený zahraničné program, avšak odměnou za všechnu odvedenou práci je zajištěné ubytování a získané zkušenosti do budoucna.

Proč vyjet na Global Entrepreneur?

Vyber si z aktuální nabídky stáží a začni svou zahraniční zkušenost už dnes

1. Efektivně využiješ své znalosti

Na stáži ve startupu tě hned zapojí do chodu celé firmy, co ve větších firmách může chvíli trvat. Místo měsíčního školení tak už hned po příchodu začneš pracovat na reálných projektech a výsledky své práce uvidíš okamžitě.

2. Získáš zajímavé kontakty

Kolem začínajících firem se pohybuje obrovské množství lidí, kteří toho opravdu hodně vědí a chtějí se o to podělit. Získaní takových kontaktů se ti bude hodit nejen k profesnímu růstu, ale i případě, že se rozhodneš sám začít podnikat.

3. Budeš pracovat v moderním a mezinárodním prostředí

Global Enterpreneur ti dá šanci rozvíjet svoje schopnosti v opravdu moderním a dynamickém prostředí, které se liší od běžně dostupných stáží. Práce v startupu ti dá mnohem víc než jen pouhou pracovní zkušenost. Díky GE uvidíš kus světa, zjistíš jak funguje začínající firma v zahraničí a k tomu poznáš úžasné lidi.

Příběhy našich stážistů

Vyber si z aktuální nabídky stáží a začni svou zahraniční zkušenost už dnes

Jak vypadá proces výběru stáže?

Vyber si z aktuální nabídky stáží a začni svou zahraniční zkušenost už dnes

Registrace

Úplně na začátku se zaregistruješ do naší databáze stáží, automaticky tak dostaneš přístup k seznamu všech dostupných stáží, které si můžeš okamžitě prohlížet. Z naší strany tě během dvou dní pozveme na schůzku, kde se můžeš dovědět vše, co tě zajímá.


Konzultační schůzka

Pokud budeš chtít naši podporu při hledání stáže, rádi se s tebou sejdeme. Představíme ti AIESEC a vše důležité o stážích. Dále se pobavíme o tvých představách o stáži, tvých zkušenostech a možnostech a zjístíme tak, jaké typy stáží ti budou vyhovovat.


Hledání stáže

Rychlost s jakou si najdeš stáž, záleží zejména na tvé aktivitě. Sám si můžeš prohlížet nabízené stáže a hlásit se na ty, které ti vyhovují nejvíce. Pokud budeš splňovat požadavky zaměstnavatele, pozve si tě na online pohovor. Naší rolí bude ti hledat vhodné stáže a pomoci ti připravit se na online proces.


Potvrzení stáže a platba

Jakmile máš stáž, kterou sis vybral, potvrzenou i ze zahraničí, můžeš si začít vyřizovat víza a další potřebné dokumenty, se kterými ti pomůže především zahraniční pobočka. Nezapomeň také na očkování, pojištění a letenky, na což je potřeba také časová rezerva. Po potvrzení stáže se při podpisu smlouvy platí celá částka poplatku za zprostředkování stáže 8990 Kč a také vratná záloha 1000 Kč (dostaneš ji zpět po návštěvě reintegračního semináře).


Přípravný seminář

Šestkrát do roka organizujeme přípravný seminář. Setkáš se s ostatními stážisty a získáš znalosti k tomu, jak zvládat dlouhodobý pobyt v zahraničí jak ze strany kulturních odlišností, tak z té právní stránky.


Stáž

Stáže Global Entrepreneur jsou dlouhé 6 - 12 týdnů. V průběhu celé stáže jsme ti neustále k dispozici a staráme se o to, aby tvá stáž neměla chybu. V kontaktu je s tebou jak člen AIESEC v České republice, tak zároveň i člen zahraničního AIESEC, který ti celou dobu pomáhá v zahraničí.


Reintegrační seminář

2 denní seminář s účastí firem z České republiky, seminář ti pomůže zhodnotit tvou zkušenost ze stáže, naučit se, jak ji správně odprezentovat. Budeš mít možnost navštívit tréninky od firem, které také vylepší tvé CV. V neposlední řadě získáš i kontakty ve firmách.